Petra Hönig
Sehen Sie sich hier unsere
Immobilien mit 360-Grad-Ansicht an
Petra Hönig

Ihr professioneller Immobilienmakler an der Costa Blanca

Immobilien

Freistehende Villa mit 3 Schlafzimmern und 2 Bädern auf einem großen Grundstück mit einem privaten beheizten Pool und einem Parkplatz abseits der Straße, ideal gelegen im Stadtzentrum von Ciudad Quesada, einschließlich eines Solariums mit Blick auf die Be

M2 163m2 M2 801m2 Schlafzimmer 3 Badezimmer 2 Pool Ref.: 001

Informationen anfordern

 • Schlafzimmer: 3
 • Badezimmer: 2
 • Fertiggestellt: 163m2
 • Grundstück: 801m2
 • Badezimmer: 1
 • Küchen: 1
 • Einbau-Wandschrank: 2
 • Garagenstellplätze: 2
 • Energieeffizienz: wird bearbeitet
 • Baujahr : 1987
 • Ausrichtung : Süden
 • Privater Pool
 • Entfernung zum Strand: 7 km
 • Entfernung zum Flughafen: 35 km
 • Entfernung zu Annehmlichkeiten: 1 km
 • Entfernung zum Golfplatz: 5 km
 • Carport
 • Fireplace
 • Exclusive to Petra Honig
 • Glazed terrace
 • parking
 • Dining room
 • Storage
 • Heated pool
 • Large Utility
 • Ground Floor
 • Cul-de-Sac
 • Heating
 • Laundry room
 • Walking disatance to town centre
 • Spacious Rooms
 • solarium : Terrace upstairs
 • Swimming Pool with Salt Water
 • furniture : Fully Furnished
 • modern style
 • Airconditioning
 • heating diesel oil plant

Ne jemi të kënaqur të paraqesim këtë vilë fantastike 3 dhoma gjumi vilë të vendosur në qendër të qytetit të Ciudad Quesada.

Prona është në një nivel dhe përfitimet e një kuzhine të madhe, dhomë të gjallë, zona ngrënie. Komploti i madh i hapur ofron një vend parkimi privat, një pishinë private me ngrohje dhe ujë të kripur, me xham në tarracë dhe qasje në një dhomë me diell, e cila përfiton nga pikëpamjet malore.

Shikimi rekomandohet shumë.

Ciudad Quesada.

Ciudad Quesada është një perlë e vogël e vendosur afër qyteteve të mrekullueshme si Alicante, Murcia, Cartagena dhe më shumë. Isshtë vetëm 30 minuta për në aeroportet Alicante (ALC) dhe Murcia (RMU) të cilat kanë rrugë të drejtpërdrejta për në Norvegji.

Ekziston një autostradë vetëm jashtë qytetit që e bën të lehtë për të marrë rreth dhe eksploruar Spanjën. Torrevieja është vetëm një makinë 10-minuta në restorante, jetën e natës, baret dhe Habaneras dhe një qendër e madhe tregtare me disa dyqane të modës. Ju keni disa dyqane përreth në zonë, për shembull, Bulevardi La Zenia ka një zgjedhje edhe më të madhe të dyqaneve vetëm 20 minuta nga Askada.

Në Quesada, ju gjithashtu keni restorante, dyqane, zona hiking, parqe, ujë ujë, kurs golfi, mini-golf, bowling, shkollë Norvegjeze dhe shumë më tepër. Ju nuk duhet të shkoni larg për të përjetuar gjithë këtë qytet të mrekullueshëm që ka për të ofruar.

Shkolla Norvegjeze në Rojales është e njohur dhe ka një reputacion fantastik. Ajo është mbi 100 studentë. Shkolla është e vendosur në qendër të Askada me nxënës të kënaqur.

Kurset e Golfit në Quesada quhen La Marquesa Golf. Ky është një kurs fantastik i golfit për fillestarët dhe ekspertët.

Ka kurse trajnimi nëse doni të mësoni. Rreth kurseve të golfit, ka disa restorante dhe bare, ku mund të shijoni rrethinat.

Ciudad Quesada është një zonë e qetë dhe e këndshme e Costa Blanca me shumë për të zbuluar. Isshtë vetëm 7-10 minuta me makinë drejt disa prej plazheve më të mira në Evropë. Atyre u është dhënë një flamur blu që do të thotë se është disa nga plazhet më të pastra, të sigurta dhe cilësore në Spanjë. Guardamar del Segura është një nga plazhet më të njohura në zonë dhe është e gjatë 9 kilometra. Ekziston edhe një shteg biçikletash poshtë plazhit.

Ka disa tregje në zonë pasi ndodhet 5 minuta me makinë. Këtu mund të blini sende ushqimore të freskëta, suvenire dhe shumë më tepër. Isshtë shënuar për çdo ditë të javës më pak se 15 minuta nga Askada.

Ky është vendi i përsosur, nëse jeni duke kërkuar për një shtëpi të përhershme, ose thjesht një shtëpi pushimi për ju dhe ju jeni të dashur një herë.

Ka mbi 300 ditë me diell në vit, dhe temperatura mesatare është 20 gradë. Dy liqenet e mëdha të kripës japin një efekt pastrues në ajër. Në vitin 2019, Spanja u emërua vendi më i shëndetshëm në botë për të jetuar, kjo vërehet kur të zbresësh. Klima ka një efekt pozitiv në trup dhe mendje!

Finanzierung berechnen

 • Januar 0 €
 • Februar 0 €
 • März 0 €
 • April 0 €
 • Mai 0 €
 • Juni 0 €
 • Juli 0 €
 • August 0 €
 • September 0 €
 • Oktober 0 €
 • November 0 €
 • Dezember 0 €

Ähnliche Objekte

Einem Freund senden

×
© 2020 Petra Hönig ● Design: MediaelxRechtliche HinweiseDatenschutzSitemap